W dniu 14.10.2023 na Hali Zespołu Szkół Salezjańskich rozegrana została 13 edycja turnieju Kyokushin Challenge 2023, do rywalizacji, w której stawiło się blisko 300 zawodników z 20 Klubów z terenu całego kraju oraz Dubaju! Sędzią Głównym turnieju był Shihan Zbigniew Goliński, natomiast rolę Sędziego Technicznego pełnił Sensei Grzegorz Sosnowski.
Podczas turnieju wręczone zostały statuetki Husarza i tytuł "Przyjaciela Szczecińskiej Husarii", które w tym roku trafiły do Pana Artura Ambrożewicza Prezesa firmy Vulcan Training & Consultancy Pana Daniela Bagińskiego Prezesa firmy Ortofach Sięgnij Po Pomoc, Pana Macieja Dąbkowskiego z firmy Myjnia Modra i Masaż Kobido, oraz Sensei Pawła Falko  Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai.
Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie. I nie ma co się dziwić, gdyż firma Vulcan Training & Consultancy zdecydowała o ufundowaniu 8 nagród dla najlepszego zawodnika i zawodniczki  rywalizujących w formule Light Contact, Semi Contact, All Kick oraz Full Contact! Łączna wartość nagród to aż 10.000pln.
Najlepszy zawodnik- Aleksander Białek

Husaria Szczecin jako organizator zrzekła się zdobytego I miejsca w klasyfikacji drużynowej, w wyniku czego na podium stanęły kluby:
1️⃣miejsce: Zielonogórski Klub Sportowy Karate Kyokushin
2️⃣miejsce: Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai
3️⃣miejsce:  Fight Club Lubawka
Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim Husarzom za ich zaangażowanie i ciężką pracę, dzięki którym tak duży turniej został rozegrany płynnie, oraz za zapewnienie rodzinnej atmosfery. Patronem medialnym turnieju  było Radio ESKA. Zapraszamy do fotorelacji z turnieju <TUTAJ> dzięki uprzejmości Pani Klaudii z Czystefoto. Osu!