W dniach 28-29 września w Dojo Gdańskiego Klubu Sportowego SHINOBU, kierowanego przez Sensei Sławomira Ambroziaka przeprowadzone zostało Seminarium Karate Kyokushin pt. „Bunkai, kaisai, oyo”, które prowadzone było przez Shihan Radka Ambroziaka oraz Sensei Olka Ambroziaka. W seminarium udział wzięli karatecy z 10 klubów. Zgodnie z tematem przewodnim oraz programem seminarium podczas trzech keiko analizowane były kata Sanchin, Tensho oraz Saiha pod kątem ich zastosowania w realnej walce. Czwarte keiko poświęcone było taktyce walki sportowej. Każda sesja treningowa zaczynała się od kumite, zatem uczestnicy seminarium mieli możliwość wymiany doświadczeń w bezpośredniej interakcji z koleżankami i kolegami z innych ośrodków szkoleniowych. Duży nacisk był również kładziony na kwestie bezpieczeństwa i szacunku dla partnera treningowego podczas kumite, dzięki czemu walki dostarczyły uczestnikom wielu wyłącznie pozytywnych emocji i obyły się bez kontuzji. Seminarium rozpoczeło się od odczytania uchwały Zarządu Gdańskiego Klubu Sportowego SHINOBU, który to podjął decyzję o nadaniu Shihan Radkowi medalu "Tomodachi" - Przyjaciel Shinobu Gdańsk. Składamy gorące podziękowania Sensei Sławkowi i całej ekipie Shinobu Gdańśk za ciepłe przyjęcie oraz za trud włożony w super organizację tego wydarzenia. Do następnego razu. OSU!!!
W dniach 20-22.09.2024 w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem odbył się kurs sędziowski zorganizowany przez Polski Związek Karate Kontaktowego. Członkiem Komisji Egzaminacyjnej był Sensei Grzegorz Sosnowski. Podczas kursu zwracano uwagi na poprawność oceny, nazewnictwa, wskazywania punktów oraz na standaryzację organizacji zawodów. Do kursu i egzaminu przystąpiło 22 sędziów.
W dniach 13-15 września 2024 roku w malowniczym Dojo Stara Wieś odbyło się Seminarium IKO World So-Kyokushin oraz Zgrupowanie Kadry. Te trzy intensywne dni pełne treningów, pozwoliły uczestnikom na doskonalenie swoich umiejętności w wyjątkowej, pełnej energii atmosferze tego magicznego miejsca.
W dniach 30.08 – 11.09.2024r. 8-osobowa grupa Szczecińskich Husarzy miała zaszczyt odwiedzić i szkolić się w Japonii. Podczas tej wyprawy trenowali oni u wielu wybitnych japońskich mistrzów, doskonaląc swoje umiejętności i czerpiąc inspiracje z ich bogatej wiedzy i doświadczenia.
Husariowa podróż rozpoczęła się w mieście Tome, gdzie szczecinianie mieli przyjemność gościć na zaproszenie władz miasta. Wzięli tam udział w wyjątkowym treningu Kudo, który pozwolił im jeszcze głębiej zanurzyć się w tradycje japońskich sztuk walki.
W Fukushimie trenowali pod bacznym okiem Shihan Monmy, który swoim profesjonalizmem i ogromnym doświadczeniem zainspirował Polaków do dalszego rozwoju. Następnie udali się do Numazu, gdzie ćwiczyli z Sensei Naoto Kusakabe, a w Shizuoka mieli zaszczyt trenować ze znakomitym Shihanem Unno.
Oprócz intensywnych treningów, Husarze mieli wyjątkową okazję poznać prawdziwą japońską kulturę z bliska. Degustowali tradycyjne potrawy kraju kwitnącej wiśni, a także sami je przyrządzali, co pozwoliło im poczuć autentyczne smaki tego wspaniałego kraju. Husarze zwiedzali również wiele wyjątkowych miejsc, które ukazały piękno Japonii, zarówno pod kątem historycznym, jak i przyrodniczym. Udało nam się również zdobyć do Husariowego księgozbioru całą serię niesamowitych komiksów przedstawiających życie Sosai Masutatsu Oyamy- Karate Baka Ichidai!
W trakcie wyjazdu Husarze doświadczyli nie tylko fizycznego, ale również duchowego rozwoju. Spotkania z miejscowymi ludźmi, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń, odwiedziny świątyń oraz udział w lokalnych ceremoniach pozwoliły im lepiej zrozumieć japońską filozofię życia.
Ten wyjazd to nie tylko trening, ale także niesamowite doświadczenie, które na zawsze pozostanie w pamięci.
W lipcu i sierpniu łącznie ponad 500 karateka IKO World So-Kyokushin Poland brało udział w letnich obozach sportowych w tym m.in. w Pogorzelicy, Mikoszewie, Rowach, Gołuniu i Sanoku.
Szczycieński Klub Kyokushin Karate zorganizował letni obóz w Mikoszewie. Doskonałą okazją do wymiany doświadczeń okazał się wspólny trening z klubem Taekwon do z Częstochowy.
Xobo Dojo trenowało w tym roku zorganizowaliśmy dwa obozy 7dniowe - pierwszy w Rowach i Gołuniu nad jeziorem - w sercu Kaszub.
Husaria Dojo, Kokoro Dojo, Shinobu Dojo oraz Buntai Dojo trenowali tego lata bazując na osrodku Dziejba Leśna w Pogorzelicy.
Dziękujemy uczestnikom- dzieciom i dorosłym za ich obecność, stworzenie niesamowitej atmosfery, za ciężką pracę, jaką włożyliście w treningi, ale także za wspólną super zabawę. Wasze zaangażowanie i energia sprawiły, że każdy dzień obozu był wyjątkowy. Rodzicom dziękujemy za okazane zaufanie. Powierzenie nam opieki nad Waszymi dziećmi to dla nas wielka odpowiedzialność ale również ogromny zaszczyt. Jesteśmy wdzięczni za możliwość wspólnego tworzenia tych niezapomnianych chwil. Kadrze obozowej chcielibyśmy podziękować za troskliwą opiekę nad uczestnikami, za profesjonalizm i wysoki poziom prowadzonych treningów. Wasze serce i pasja, które włożyliście w ten obóz, były widoczne na każdym kroku i to dzięki Wam ten czas był tak wartościowy.
W dniach 3-4.08.2024 Szczeciński Klub Sportowy Husaria miał zaszczyt wziąć udział w finale The Tall Ships Races 2024, wyjątkowym wydarzeniu, które co roku przyciąga tysiące miłośników żeglarstwa z całego świata. Piękne żaglowce cumujące w szczecińskim porcie tworzyły niesamowity klimat, a bogaty program atrakcji zapewnił rozrywkę dla każdego. Przy współpracy z Urzędem Miasta Szczecin oraz Żeglugą Szczecińską współtworzyliśmy strefę sportu na Wyspie Grodzkiej. Odwiedzający mieli okazję poćwiczyć z nami,🥋a także spróbować swoich sił w zapisywaniu swoich imion po japońsku. Dla najmłodszych przygotowaliśmy emocjonującą bitwę makaronową🤺, która dostarczyła mnóstwo radości i śmiechu. Nie zapomnieliśmy również o rodzicach – wielu z nich miało możliwość wyjaśnienia paru spraw z dziećmi podczas walk sumo. Dla miłośników sztuk walki przygotowaliśmy pokaz umiejętności Husarzy, który przyciągnął uwagę wielu widzów. Odważniejsi mieli okazję spróbować swoich sił w rozbijaniu desek, a dla tych mniej pewnych siebie oferowaliśmy możliwość łamania specjalnej deski wielokrotnego użytku. Naszą strefę odwiedziły również ekipy żeglarzy z różnych statków. Była to niesamowita okazja, by porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami z wieloma wspaniałymi osobami z całego świata. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą strefę i spędzili z nami ten niezapomniany czas. Wasza obecność i entuzjazm były dla nas ogromną motywacją i inspiracją.
W dniach 29.07-08.08.2024 Shihan Radosław Ambroziak przebywał w Wielkiej Brytanii gdzie m.in. szkolił się pod okiem Mistrza Świata Kyokushin Karate, Zdobywcy Pucharu K-1, człowieka, który przeszedł pomyślnie test 100 kumite, legendy świata sztuk walki - Shihan Francisco Filho. Treningi ukierunkowane były zarówno na kihon, kata, ido geiko, saoobrone, kumite oraz walkę w systemie K-1. Wszystko to przeplatane intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi i sprawnościowymi. Seminarium miało charakter międzynarodowy a udział w nim wzięli reprezentranci: Brazylii, Anglii, Walii, Polski, Norwegii, Szwajcarii, Danii, Włoch, Hiszpanii, Grecjii. Shihan Radosław korzystając z niezwykłej gościnności Gospodarzy: Shihan Mac Robertson, Sensei Phill Sedgmond oraz Sensei Rhian Evans miał okazję zwiedzić stolicę Walii Cardiff oraz stolicę Anglii Londyn. Wszystkie te wydarzenia przebiegły w rodzinnej atmosferze zacieśniającej przyjaźń pomiędzy ich uczestnikami. Składamy gorące podziękowania za naukę oraz ciepłe przyjęcie. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. OSU!!!
W dniach 25-28.07.2024 na dojo Szczecińskiego Klubu Sportowego HUSARIA przeprowadzono zajęcia w ramach programu Budżetu Obywatelskiego "Mama i Ja - szkolenie z samoobrony". W ramach przedmiotowego szkolenia poruszono m.in. :
- zagadnienia z zakresu: prawa do obrony, obrony koniecznej oraz jej granic, pojęcia przekroczenia granic obrony koniecznej, które prowadzone były przez absolwenta wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego.
- zagadnień z zakresu psychologicznych aspektów sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz metod radzenia sobie ze stresem, prowadzone przez psychologa i trenera mentalnego.
- praktycznego szkolenia z zakresu posługiwania się gazem pieprzowym, podczas którego Panie mogły fizycznie użyć gazu obezwładniającego.
- zagadnienia z zakresu sposobów unikania konfrontacji i siłowego starcia.
- zagadnienia z zakresu właściwej postawy walki zwiększającej bezpieczeństwo podczas starcia.
- zagadnienia z zakresu blokowania ataku.
- zagadnienia z zakresu technik uderzeń, kopnięć, dźwigni.
- zagadnienia z zakresu sposobów uwalniania się z chwytów, obchwytów, duszeń.
- zagadnienia z zakresu obrony przed narzędziem niebezpiecznym.
Wszystkim uczestnikom szkolenia składamy gorące podziękowania za zaangażowanie, wysiłek włożony podczas treningów i stworzenie wyjątkowej, przyjaznej atmosfery.

W dniach 7-9.06.2024 Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA zorganizował czwartą już edycję Międzynarodowego Seminarium IKO World So-Kyokushin. W tym roku do grodu gryfa zjechało aż 180 karateka z 10 krajów, w tym ponad 100 posiadaczy czarnych pasów. Naszym głównym instruktorem był Shihan Cameron Quinn (Australia), wieloletni przyjaciel i tłumacz twórcy Kyokushin, Sosoai Masutatsu Oyamy, który to odpowiedział pozytywnie na zaproszenie Shihan Radka. Tegoroczne seminarium poświęcone zostało kihon i jego aplikacjom, ze szczególnym uwzględnieniem technik zakazanych w walce sportowej, ale niezwykle przydatnych w realnej walce i samoobronie. Seminarium przebiegło w przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze. Uczestnicy nie tylko szlifowali swoją wiedzę z zakresu sztuk walki ale również nawiązywali nowe przyjaźnie i zacieśniali dotychczasowe m.in. podczas Sayonara Party trwającej do białego rana. Zwieńczeniem seminarium był oczywiście egzamin na stopnie mistrzowskie, który odbył się przed międzynarodową komisją pod przewodnictwem Shihan Cameron Quinn (Australia), a w skład której wchodzili: Shihan Radek Ambroziak (Polska), Shihan Casto (Włochy), Shihan Nodari (Gruzja), Shihan Jonas (Węgry), Shihan Zembrzuski (Polska), Shihan Godoś (Polska), Shihan Pietras (Polska), Shihan Borowiec (Polska), Sensei Falko (Polska), Sensei Kos (Polska). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaufanie i wszechobecny uśmiech oraz przyjaźń. Już zapraszamy Was wszystkich na kolejne Międzynarodowe Seminarium IKO World So-Kyokushin, które odbędzie się w dniach 6-8.06.2025 w Szczecinie.
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie Władzom i Wydziałowi Sportu Miasta Szczecin oraz Dyrekcji Hotelu VULCAN oraz Dyrekcji Centrum Treningowego VULCAN&CONSULTANCY. Wielkie OSU!!!
Reportaż z tego wydarzenia możecie Państwo obejrzeć <TUTAJ>

W dniach 08-19.04.2024 Shihan Radek przebywał w Japonii, gdzie szkolił się i zdobywał nową wiedzę m.in. w Honbu Dojo w Naumazu pod okiem Hanshi Daigo Ohishi (uchideshi samego Sosai Masutatsu Oyamay), w Monma Dojo w Fukushimie pod okiem Shihan Tomoyuki Monmy oraz w Shizuoka w Dojo Shihan Unno.
Tematyką szkolenia było kata, kumite, taikiken, technika pracy z bo i shiriken oraz siłowy trening dedykowany karate kyokushin.
Był to świetnie spędzony czas w gronie przyjaciół i ludzi kochających Kyokushin Karate. Możliwość uczenia się od osób bedących wieloletnimi uczniami Sosai i posiadającymi ogromną wiedzę oraz umiejetności jest czymś wyjątkowym.
Planujemy korzystać z tej okazji bardzo często.
Kolejny wyjazd do kraju kwitnącej wiśni już wkrótce.
OSU!!

