IKO World So-Kyokushin Polska
  • home
  • FB
  • Aktualności
  • So-Kyokushin
  • Daigo Ohishi
  • Kluby
  • Przepisy PZKK
  • Kontakt
  • Galeria
  • Kalendarz
  • EN

Seminarium z Shihan Radkiem w Warszawie

W dniach 21-22.02.2025 w Warszawie i Markach odbyło się kameralne seminarium poświęcone kata, które poprowadził Shihan Radosław Ambroziak. Każde Keiko skoncentrowane było na szczegółowym omówieniu tego, jak kata kyokushin wykonywane są w Ohishi Dojo 大石道場 i MonmaDojo 門馬道場w Japonii. Oczywiście nie mogło zabraknąć kumite. あきらめない心。
Wspólna praktyka karate w gronie karatateka z UKS Kokoro,Hana Dojo 花道場, Szczytno Dojo, Łukawica Dojo, CTG Dojo spawiła wszystkim wiele radości i pozostawiła dużo materiału do pracy własnej. Serdecznie dziękujemy Kokoro Dojo - Sensei Sławomir Chomiński oraz Hana Dojo - Sensei Dorota i Artur Niźnikiewicz za wkład pracy włożony w przygotowanie tego wydarzenia.
お疲れ様でした
押忍

Seminarium z Mistrzynią Świata - zaproszenie

W imieniu IKO World So-Kyokushin Polska i Szczecińskiego Klubu Sportowego Husaria mamy niebywały zaszczyt zaprosić Wasi na wyjątkowe seminarium, które odbędzie się w dniach 06-08.06.2025 roku w Szczecinie, a w którym główną instruktorką będzie sensei Fufu NOZAWA, studentka Hanshi Daigo Ohishi, oraz aktualna Mistrzyni Świata Kata i Kumite. Zapisy już w SORGA. Ilość miejsc ograniczona. OSU!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seminarium z Sensei Fufu NOZAWA - zaproszenie

 

Kagami Biraki 2025

W dniach 3-5 stycznia 2025 r. członkowie IKO WOrld So-Kyokushin Polska mieli zaszczyt wziąć udział w kolejnej edycji Kagami Biraki, zorganizowanego przez Klub Karate Kyokushin Kołobrzeg Buntami, kierowany przez Sensei Pawła FALKO. W pierwszym dniu zgrupowania keiko poprowadził organizator wydarzenia, Sensei Paweł Falko, skupiając się na Kihon Geiko oraz doskonaleniu naszych bloków. Drugą część keiko poprowadził Shihan Radosław Ambroziak, który położył nacisk na Ido Geiko, Tanden, pozycję Sanshin oraz zastosowanie kata Tensho. Wieczorny blok treningowy poprowadził Sensei Michał Dziedzic, dzieląc się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat kata. Mieliśmy rownież przyjemność zasmakować okinawskiej sztuki walki Ryū-Te.

W kolejnym dniu  uczestnicy podzielili się na dwie grupy, z których pierwsza grupa rozpoczęła dzień od Keiko z Sensei Konradem Kozubowskim, koncentrując się na walce w krótkim dystansie, natomiast druga grupa wzięła udział w wykładach sędziowskich, które poprowadzili Shihan Piotr Zembrzuski, Shihan Radosław Ambroziak oraz Sensei Paweł Falko. Szkolenie zakończyło się egzaminem na sędziego Polski Związek Karate Kontaktowego. Intensywny dzień zakończyło keiko z Sensei Bartoszem Engelem, podczas którego zgłębialiśmy tajniki Iken.

W ostatnim dniu zgrupowania wyjątkowe keiko poprowadzili młodzi instruktorzy Sensei Julia Iwan, Sensei Olek Ambroziak oraz Senpai Julia Pracka. Każdy z nich podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zgrupowanie zakończyło Randori, podczas którego mogliśmy przetestować nowe techniki i sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.  Wracamy do domu wyposażeni w nową wiedzę, z nowymi przemyśleniami i gotowi by dzielić się wiedzą z naszymi podopiecznymi.

Shihan Radek ponownie szkolił się w Japonii

W dniach 9-16.01.2025 shihan Radek przebywał w Japonii, gdzie uczestniczył w zimowym obozie Kyokushin Karate zorganizowanym w Fukushimie przez Monma Dojo pobierając nauki od shihan Tomoyuki Monma.

Po zgrupowaniu shihan Radek udał się do Numazu, gdzie po raz kolejny trenował pod okiem Hanshi Daigo Ohishi. Keiko z Hanshi miało niebagatelną oprawę, gdyż odbyło się ono w wodospadzie Haha no Shirataki, miejscu wyjątkowym dla Prezydenta Organizacji So-Kyokushin, gdyż jako dziecko biegał on po górach, gdzie znajduje się wodospad, a jako dorosły już karateka przygotowywał się tam przez 2 lata do egzaminu na 5 dan i testu 50 kumite. 

Shihan Radek został poproszony również o poprowadzenie kilku keiko w Monma Dojo oraz Dojo Braci Kusakabe (medalistów mistrzostw świata), podczas których shihan prezentował sposób podążania drogą kyokushin karate w Husaria Dojo. Było to niezwykłe doświadczenie.

Mistrzostwa i Puchar Europy 2024


W dniach 21-22.12.2024 w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Europy U22, Mistrzostwa Europy Seniorów Open oraz Puchar Europy Juniorów federacji WKB, w których udział wzięli również reprezentanci IKO World So-Kyokushin, na codzień trenujący w Szczytnie pod okiem shihan Piotra Zembrzuskiego, w Szczecinie pod okiem shihan Radosława Ambroziaka, w Opolu pod okiem sensei Konrada i Agaty Kozubowskich oraz w Lędzinach pod okiem sensei Aleksandry i Artura Jaworskich.

Do turnieju stanęło 657 zawodników reprezentujących 14 państw. Turniej rozgrywany był przez dwa dni, gdzie w dniu 21.12.2024 rozegrany został Puchar Europy Juniorów, natomiast następnego dnia rozegrano Mistrzostwa Europy U22 i Seniorów Open. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie stąd o miejsce na podium było niezwykle ciężko.

Nasi zawodnicy stoczyli wiele bardzo dobrych pojedynków, w wyniku których n/w stanęli na podium:


Mistrzostwa Europy 2024:
Olaf Szempliński (Szczytno - Zembrzuski Dojo) - 1 miejsce U22
Paweł Stasiński (Szczecin - Husaria Dojo) - 2 miejsce U22

Puchar Europy 2024:
Julia Pracka (Opole - Yama Dojo) - 1 miejsce U17
Łucja Dragun (Szczytno - Zembrzuski Dojo) - 2 miejsce U15
Maja Wojtas (Opole - Yama Dojo) - 3 miejsce U17
Kamil Malesa (Opole - Yama Dojo) - 3 miejsce U15
Maja Jaworska (Lędziny - Jaworscy Dojo) - 3 miejsce

Turniej o Puchar Burmistrza Mokotowa

W dniu 08.12.2024 dwa kluby So-Kyokushin miały zaszczyt wziąć udział w warszawskim turnieju o Puchar Burmistrza Mokotowa, zorganizowanym przez UKS Heros i sensei Macieja Lewickiego. To wydarzenie okazało się niezwykle emocjonującym dniem pełnym sportowych wrażeń, wspaniałej atmosfery i rywalizacji na wysokim poziomie. W zawodach wystartowało łącznie 10 zawodników reprezentujących nasze kluby, którzy pokazali nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim ogromne serce do walki. Ich zaangażowanie i determinacja przełożyły się na wspaniałe rezultaty.
UKS Kokoro reprezentowali: Agnieszka Król, Aleksandra Kalko, Dominik Wiśniewski, Filip Zauściński, Radek Olasek, Leon Pietranek
Hana Dojo reprezentowali: Nikola Filbrandt, Danylo Lytvyn, Mykhailo Lytvyn, Roma Holub
Wspólne wysiłki obu dojo zaowocowały zdobyciem 1 złotego medalu 🥇, 5 srebrnych medali 🥈 i 4 brązowych medali 🥉.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie i wspaniałą organizację turnieju. To był dzień pełen inspiracji, nauki i pięknych sportowych chwil. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom. OSU

Inpakuto CUP 2024

W dniu 30.11.2024 rozegrany został kolejny Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin “Inpakuto Cup” organizowany przez Klub Inpakuto pod przewodnictwem sensei Edwarda Krawczyka. Do rywalizacji w Łukowicy przystąpiło 112 zawodników z  dziewięciu klubów:  Sędzią głównym turnieju był Shihan Józef Pietras z Krakowa a sędzią technicznym Sensei Tomasz Ciżyński z Sandomierza. Sędzią maty była m.in. Wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy oraz Polski Sensei Ewa Pawlikowska z Nowego Targu. Turniej objęty został honorowym patronatem Wójta Gminy Łukowica Bogdana Łuczkowskiego. Bardzo dziękujemy również wszystkim Klubowiczom i Rodzicom za pomoc w organizacji, bez której tego turnieju by nie było. W 2025 roku będziemy obchodzić 20 lat karate w Łukowicy i już dziś zapraszamy was na świętowanie razem z nami na kolejnym turnieju! Do zobaczenia w Łukowicy! OSU!

Young Oyama's Cup 2024

 
W dniu 09.11.2024 w Bydgoszczy odbyła się IX edycja turnieju Young Oyama's Cup 2024. W turnieju wzięło udział 307 zawodników z 34 klubów, z 11 organizacji karate pełnokontaktowego z Polski, Łotwy i Ukrainy.
 
Sędzią Głównym turnieju był shihan Piotr Zembrzuski (So-Kyokushin), natomiast Sędziami Technicznymi byli: 
shihan Paweł Olszewski (KWF) oraz shihan Artur Wilento (Kenbukai).
 
W turnieju tym jak co roku wzięła udział licznie reprezentacja IKO World So-Kyokushin, która zdobyła łącznie 41 medali , w tym: 16 złotych, 13 srebrnych, 12 brązowych. Klubami, które punktowały dla naszej reprezentacji były dojo: Kołobrzeg, Szczytno, Szczecin, Legnica, Łódź. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że aż dwa kluby IKO World So-Kyokushin znalazły się na podium klasyfikacji drużynowej.

W wyniku sportowej rywalizacji, z uwzględnieniem zasady fair play wg. której organizator, Bydgoski Klub Kyokushin Karate (Zen-Kyokushin) zrzekł się udziału w klasyfikacji generalnej, poszczególne drużyny uplasowały się na miejscu:
1. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai (KyokushinRyu)
2. Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI (So-Kyokushin)
3. Szczycieński Klub Kyokushin Karate (So-Kyokushin)

Wszystkim Serdecznie gratulujemy. OSU!!!

Polish Open 2024 - Limanowa

W dniu 26.10.2024 odbył się IV IKO Polish Open 2024 w Limanowej, gdzie na matach zmierzyło się aż 527 zawodników z Polski, Japonii, Czech, Łotwy, Ukrainy i Węgier, reprezentujących 15 różnych organizacji Karate Kontaktowego!  To było fantastyczne wydarzenie pełne sportowych emocji.

W turnieju tym jak co roku udział wzięła reprezentacja IKO So-Kyokushin Poland, która po wielu ciężkich pojedynkach wywalczyła łącznie 22 medale w tym ( 4 złotych, 8 srebrnych, 10 brązowych).

Złote krążki dla naszej organizacji, będąc bezkonkurencyjny w swoich kategoriach wywalczyli: Paweł Stasiński (Husaria Szczecin), Aleksandra Jaworska i Bogdan Shevchuk (KKK SPIRIT Jaworscy DOJO), Antoni Siejka (KSKK Dojo Sosnowski).

Na uwagę zasługuje również bardzo udany wstęp Olafa Szemplińskiego (Szczytno), który w świetnym stylu wywalczył drugiej miejsce, kończąc swoje walki przed czasem i ulegając tylko w finale Mistrzowi Świata.

Ogromne gratulacje składamy całej reprezentacji IKO World So-Kyokushin Polska i życzymy Wam wielu kolejnych sukcesów.

Kyokushin Challenge 2024, Szczecin

W dniu 12.10.2024 r. na Hali Miejskiej przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie rozegrana została już 15 edycja turnieju Kyokushin Challenge 2024, do rywalizacji, w której stawiło się blisko 240 zawodników z 21 Klubów z terenu całego kraju!
Rolę Sędziego Głównego pełnił Shihan Piotr Zembrzuski, natomiast Sędziego Technicznego Sensei Paweł Falko. 
Podczas turnieju odbył się również egzamin sędziowski na Sędziego POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE KONTAKTOWEGO, zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Wszystkich sędziom, którym udało się uzyskać pozytywny wynik egzaminu serdecznie gratulujemy. 
Husaria Szczecin jako organizator zrzekła się zdobytego I miejsca w klasyfikacji drużynowej, w wyniku czego na podium stanęły kluby:
1️⃣miejsce: Zielonogórski Klub Sportowy Karate Kyokushin🥇
2️⃣miejsce: Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai🥈
3️⃣miejsce: Bydgoski Klub Karate Kyokushin🥉
Gratulujemy!
Podczas turnieju, jak co roku, wręczone zostały statuetki Husarza i tytuł “Przyjaciela Szczecińskiej Husarii”, które w tym roku trafiły do Sensei Magdaleny oraz Senpai Jarosława Kosmalskich, Sensei Sebastiana oraz Sensei Kingi Pawlak, a także Sensei Kamila Trzcińskiego.
Turniej wspierany był finansowo przez:
 • Urząd Miasta Szczecin
•  Hotel Vulcan
 • Vulcan Medical - medycyna pracy Szczecin
 • Vulcan Training & Consultancy
 • Alicja- Torty i ciasta na każdą okazję.
 • Ortofach Sięgnij Po Pomoc
 • Urszula i Spółka https://urszulaispolka.pl
 •  MyjniaModra https://myjniamodra.pl
 • FS Fundacja Rodzinna

Wielkie gratulacje należą się wszystkim zawodnikom za ich determinację, sportową postawę oraz niezwykłą wolę walki. Szczególne uznanie kierujemy do tych, którzy po raz pierwszy stanęli na macie. Cieszymy się, że mogliśmy być świadkami ich pierwszych kroków w tej wspaniałej rywalizacji i wierzymy, że to dopiero początek ich drogi w świecie karate. OSU!!!

Strona 5 z 18

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KONTAKT

+48 888 560 717 biuro@sokyokushin.pl

Copyright © 2022-2026 IKO World So-Kyokushin Polska. All Rights Reserved.
Powered by: Ex-Net: lepsza strona Twojej firmy!