W dniach 25-26.01.2020r. reprezentacja Husarii wzięła udział w Zimowym Seminarium szkoleniowym w Grodzisku Mazowieckim z Shihan Kumiko Sunakawą oraz Sensei Emi Schoguchi organizowanym przez TBST, na którego czele stoi Shihan Tomasz Basiak. Mieliśmy ogromną przyjemność czerpać wiedzę prosto ze źródła. Z Shihan Kumiko Sunakawą doskonaliliśmy kihon, ido geiko oraz kata. Sensei Emi Schoguchi z kolei położyła nacisk na szczegóły techniczne wykorzystywane w kumite, a także pokazała nam swoje ulubione kombinacje. Zdobytą wiedzę postaramy się wykorzystać w codziennych treningach, aby doskonalić swoje umiejętności na drodze karate. Nie do przecenienia są nawiązane przyjaźnie i zawiązana współpraca pomiędzy poszczególnymi klubami uczestniczącymi w seminarium reprezentującymi różne organizacje. ŻADNYCH GIEREK, TYLKO KARATE!
W styczniu zakończyliśmy zimowe egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu. Do egzaminów w Szczecinie, Kołobrzegu, Moryniu i Chojnie przystąpiło łącznie 350 adeptów kyokushin karate. Wszystkim, którzy pozytywnie przeszli test swoich umiejętności gratulujemy. OSU!!!
W dniach 16-20.012020 w Antwepii, Belgia, Polska Reprezentacja wzięła udział w Pierwszych Mistrzostwach Europy Karate Pełnokontaktowego EFKO. W tym pilotażowym projekcie, mającym na celu jednoczenie na płaszczyźnie sportowej wszystkich organizacji karate kontaktowego, udział wzięło niespełna 140 zawodników, z 25 krajów i 17 organizacji karate. Wśrod nich znalazła się Polka, reprezentantka organizacji World So-Kyokushin , sensei Ewa Tracz, która po wygranej pierwszej rundzie, w drugiej walce musiała uznać wyższość reprezentantki Węgier (wskazaniem sędziów w stosunku 3-2). Gratulujemy zdobycia kolejnego doświadczenia na drodze Kyokushin Karatei życzymy powodzenia w kolejnych startach. Gratulacje składamy jednocześnie brązowym medalistkom Polskiej Reprezentacji: Agnieszce Winek, Ani Wiatrowskiej, Ewie Jabuszewskiej i Agacie Kozubowskiej. OSU!!!
21 grudnia w rodzinnej atmosferze odbyło się spotkanie mikołajkowe z udziałem karateka z Morynia i Chojny. Przy licznej publiczności zaprezentowane zostały elementy sztuki karate Kyokushin w przekroju od najmłodszych do najstarszych. Na spotkaniu zaszczycił Nas swoją obecnością także Burmistrz Morynia, Pan Józef Piątek.
Wesołych Świąt!!
Weso
łych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Roku dla całej społeczności sztuk walki. OSU!!!
W dniu 14.12.2019 reprezentanci Szczecińskiego Klubu Sportowego HUSARIA, UKS KARATE MORYŃ oraz UKS BUNTAI Kołobrzeg wzięli udział w Pucharze Polski Kyokushin Karate 2019 we Włocławku. Była to rekorodowa impreza sportowa pod względem ilości startujących zawodników (560 zawodników) i ilości reprezentacji (112klubów). Sensei Ewa Tracz zwyciężyła kategorię kumite seniorek, Aleksander Ambroziak został zwycięzcą kategorii kumite młodzików, Marcin Florczak wywalczył srebro podobnie jak Wiktoria Wiergowska. Gratulujemy!!!
W dniach 18-19.04.2020 w Japonii rozegrane zostaną drugie Mistrzostwa Świata Kyokushin Karate organizacji World So-Kyokushin. Polskie kluby rozpoczęły już przygotowania do tej wyjątkowej, bo odbywającej się raz na 4 lata imprezy sportowej. W związku z faktem, że impreza ma charakter otwarty dla innych organizacji karate kontaktowego, wszystkie zainteresowane udziałem kluby zapraszamy do kontaktu pod nr tel.: 888 560 717 lub e-mail:
Mamy ogromny zaszczyt poinformować, iż kluby: UKS Kyokushin Karate Moryń, kierowany przez sensei Piotra Kosa oraz Klub Karate Kyokushin Chojna kierowany przez sensei Tomasza Gibowskiego, nawiązały otwartą współpracę ze Światową Organizacją IKO KYOKUSHINKAIKAN World So-Kyokushin. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na drodze Kyokushin. OSU!!! World So- Kyokushin jest organizacją zrzeszającą niezależne dojo na całym świecie. Żadnych gierek - tylko Budo Karate.OSU!!!
W dniach 22-24.11.2019 zawodnicy IKO KYOKUSHINKAIKAN SO-KYOKUSHIN POLSKA rywalizowali z 630 zawodnikami z 23 krajów Europy podczas odbywających się w Dębicy Mistrzostw Europy KyokushinKarate federacji WKB. Mamy ogromną przyjemność zakomunikować, że sensei Ewa Tracz zwyciężyła swoją kategorię, pokonując na swej drodze bardzo wymagające i utytuowane zawodniczki, zdobywając tytuł Mistrzyni Europy. Co więcej senpai Marcin FLORCZAK wywalczył na tych samych mistrzostwach tytuł Wicemistrza Europy ulegając w finale reprezentantowi Ukrainy. GRATULUJEMY!!!! OSU!!!
Mamy ogromny zaszczyt poinformować, iż UKS Kyokushin Karate BUNTAI Kołobrzeg, kierowany przez sensei Pawła FALKO, przystąpił do Światowej Organizacji IKO KYOKUSHINKAIKAN World So-Kyokushin. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na drodze Kyokushin. OSU!!! World So- Kyokushin jest organizacją zrzeszającą niezależne finansowo dojo na całym świecie. Żadnych gierek - tylko Budo Karate.OSU!!!

